Планування квартири: на що важливо звернути увагу
Майже завжди замовники звертаються до дизайн-студії Bon Ton із завданням зробити класний інтер'єр, коли житло вже куплено. Приїжджаємо, дивимось. Як правило, потрібне масштабне перепланування - демонтаж, зведення нових стін-перегородок і таке інше. Нічого надскладного, якщо володієш знаннями та працюєш із гарним виконробом. Навіть ці дві умови не рятують, коли перепланування зробити неможливо чисто технічно. Буває й таке.
На сайте https://dasp.com.ua/ вы можете заказать профессиональный дизайн интерьера.
Так відбувається, коли кімнати затиснуті монолітними конструкціями. Це звані мембрани жорсткості, їх знести, навіть скоротити не можна. І ти маєш те, що маєш. Гроші витрачені, а змінити практично нічого не можна.
Оскільки ми регулярно стикаємося з подібними питаннями, вирішили зробити невелику пам'ятку для тих, хто перебуває у пошуку якісного житла. Що варто пам'ятати, якщо ви підбираєте квартиру або будинок, і доведеться зробити інтер'єр «під себе».
Головне – можливість перепланування
Рідко буває, щоб квартира повністю задовольняла потреби нових господарів. Візьмемо для прикладу санвузли. Зазвичай, вони маленькі, незручні, розташування сантехніки стандартизовано. Звичайна прямокутна ванна, окремий унітаз (ні в якому разі не вбудований!), раковина «дитяча». А хочеться чогось відмінного від стандартів, прийнятих десятиліттями тому. Деякі забудовники передбачають місце для пральної машинки вже прогрес. Смішно, звичайно, але факт — багато хто не пропонує цього.
Або дверні прорізи в тих самих санвузлах. Найчастіше вузькі, розраховані на шістдесяті двері. Великогабаритній людині протиснутися важко.
Мало хто із забудовників дбає про зони зберігання речей. Одна справа формально передбачити (знову ж таки, далеко не все), інша — грамотно спланувати розташування гардеробних, вбудованих шаф. Коли вибираєте квартиру, потрібно хоча б теоретично мати перспективне бачення таких зон. Траплялося зіштовхуватися з настільки незручними та неергономічними плануваннями, що там як не крути, а нормальних зон зберігання не зробити. І це катастрофа — іноді навіть причина відмовитись від покупки житла. Крайній захід, але краще так, ніж потім довбати з пошуком та реалізацією псевдо-компромісних рішень. Простіше кажучи, не варте того.
Не плутати перегородки та несучі конструкції
Уважно дивіться креслення. Розуміючи, де колони або стіни, що несуть, а де просто перегородки, отримуємо достовірну картину того, що можемо знести, як об'єднати і роз'єднати приміщення — загалом, як зонувати простір. Проблеми можуть виникнути, якщо креслення не є достовірними. Найпоширеніше: некоректно відображені колони, що несуть. Ми знаємо, що будинок монолітно-каркасний, але не розуміємо, за якими точками осях проходять ці колони, тому що вони приховані в стінах, які в плані не несуть. Тут доводиться покладатися або на свою прискіпливість і уважність, або, що надійніше, на професіоналізм запрошеного архітектора/дизайнера/виконроба.
Приєднання лоджії
Сьогодні прийнято поєднувати лоджії з житловими приміщеннями. Багато хто помилково вважає, що фасадна стіна має несучу функцію, тому що на кресленні позначена товстою. А товста вона лише з тієї причини, що відсікає холод від тепла всередині. Будинок монолітно-каркасний, і все навантаження спирається на колони, а не на стіни. Багато хто боїться демонтувати цю стіну повністю, хоча конструктивно, технічно це можна зробити. Щоправда, потрібно пройти погоджувальні процедури у конструкторів та забудовника.
Об'єднання двох квартир
Ще один актуальний сюжет. Припустимо, купує дві квартири — двійку та троячку. На планах стіна, що ізолює квартири, позначена товстою. Кладка йде завтовшки в цеглу. Можна подумати, що кладку не можна розібрати — раптом що впаде. Розслабтеся. Стіна в техдокументації товста тільки тому, що ізолює одну квартиру від іншої, це зроблено для кращої звукоізоляції, не більше.
У нашій практиці були ситуації, коли працювали над поєднанням квартир на різних поверхах. Тобто потрібно прорубати сходовий отвір. Без консультації професіонала не зрозуміло, куди посадити сходовий отвір. І взагалі, якими будуть сходи — чи гвинтові, чи маршові. Все це теж не складно «прочитати» на кресленні, якщо його зроблено грамотно.