Які натяжні стелі краще - матові або глянцеві?
Технології ремонту з кожним роком стають все більш прогресивними, а дизайн інтер'єрів диктує необхідність використовувати нові матеріали. У 90-х таким технологічним «писком моди» стали натяжні стельові покриття, а сьогодні це цілком рядове рішення. Удосталь можна заблукати - у продажу безліч квітів, малюнків, фактур. Які натяжні стелі краще вибрати - матові або глянцеві? Давайте спробуємо розібратися.
Купить Клейкие ленты от производителя вы можете на сайте не выходя из дома.
суть технології
Полотна ПВХ або зі спеціальної тканини натягують по периметру кімнати і закріплюють в спеціальних замках. Іноді мова йде про периметрі окремих конструкцій, якщо мова йде про стикуватися або багаторівневих конструкціях.
Якщо говорити про натяжних і матових стелях, то частіше за все мова йде саме про покриттях з полівінілхлориду. У них загальні фізичні властивості:
витримують сильні перепади температур, але не негативні і не більше +50 градусів;
здатні розтягуватися - завдяки цьому при затоці зверху вода не потрапить в приміщення, а буде розтягувати полотно;
повертаються до свого попереднього стану після розтяжки - після відкачування води, просушування і прогріву покриття стелі стають такими ж, як були до затоки;
екологічні, не горючі;
мають антистатичні властивості, прості в збиранні.
Отже, натяжні стелі - це благо. Однак різноманітність може завести в глухий кут. Наприклад, у вітальні що краще буде виглядати - глянсовий або матовий натяжна стеля?
Переваги матових стель
Матові стелі - ідеальний варіант для тих, хто хоче стелю - «ніби фарбований, але натяжна». Якщо таке біле полотно натягнути в один шар, без вбудованих світильників, то знизу здається, ніби це ідеально рівна, майстерно пофарбована поверхня стелі.
З нинішніми умовами будівництва і здачі будинків такого ідеалу досягти важко. Крім того, ми вже говорили про достоїнства полотен. Таким чином, господарі отримують ідеальний стелю на довгі роки.
Матові полотна підходять для будь-яких інтер'єрів, якщо стеля не має на увазі ліпнини або зміни розміщення люстр протягом найближчих 10-15 років. Вони добре виглядають як в класичних стилях, так і в сучасних, що не відтягуючи на себе увагу. При цьому з таких плівок добре виходять багаторівневі конструкції, які створюють ефект легкого, повітряного зефіру.
Ще одна сфера застосування матових покриттів - фотодрук. Зображення на них виглядають особливо виграшно, так як відсутні відблиски.
Глянцеві стелі: плюси і мінуси
Якщо у вас маленька кімната з низькими стелями, глянцеві стелі - то, що вам треба. Вони володіють розкішним лаковим блиском, який трохи не дотягує до дзеркального. Відбиваючись в покриттям, приміщення збільшується візуально. А якщо під стелею розмістити прилеглу люстру з декором з кристалів, то кімната стане набагато світліше при тих же витратах електроенергії.
Популярний прийом поєднання двох фактур - стелі з перфорацією. Поверх базового глянцевого полотна натягують матове з прорізаними фігурами або силуетами. За рахунок контрасту кольорів і фактур створюється ефект перспективи, що також позитивно позначається на сприйнятті простору.
Ще один прийом - створення матових ділянок в кілька рівнів на глянцевому поле. Таким чином кімнату можна розділити на зони - наприклад, відокремити спальню або кухню від вітальні.