Як перфоратор вибрати для дому?

Які бувають перфоратори?

Перш ніж говорити про вибір, спочатку слід довідатися, якими взагалі бувають перфоратори. Про це і піде мова в даній частині. Такий своєрідний лікнеп.

Прекрасным выбором будут перфораторы Stanley, они качественные и надежные.

Всі перфоратори діляться на два великі класи - SDS-plus та SDS-max. Можна не замислюватися, звідки такі назви. Треба лише зрозуміти, що головна їхня відмінність - це посадочне місце для бурів в патроні. Бури SDS-max мають більш товстий посадковий хвостовик, ніж SDS-plus. Відповідно і по діаметру бур SDS-plus може бути максимум на 32 мм, а SDS-max досягає і 80 мм.

Габарити, маса і потужність двигуна у перфораторів SDS-plus в середньому менше, ніж у SDS-max, правда є моделі SDS-max, які можуть бути менше деяких моделей SDS-plus, але це швидше виняток.

Перфоратори SDS-plus можуть бути дво- або режимний. Але можна знайти і однорежимний перфоратор, у якого єдиний режим роботи - свердління з ударом. На дворежимних вже додається можливість свердлити без удару, що дозволяє їх використовувати як звичайну дрель. Режимний перфоратор крім зазначених двох режимів може ще й працювати в якості відбійного молотка, коли замість бура ставиться піку або долото, а перфоратор просто довбає і нічого не обертає.

А ось все SDS-max перфоратори мають тільки два режими - власне режим перфоратора, коли він може обертати бур і одночасно довбати, і режим відбійника - удар без обертання. Працювати в якості безударной дрилі таким перфоратором буде не з руки, так як він великий і важкий, тому такого режиму роботи у нього і не буває.

Найважливішими характеристиками всіх перфораторів є потужність двигуна і енергія удару. Вони впливають на те, якого максимального діаметра бур можна буде поставити, і на те, як швидко він буде бурити. На перфораторах SDS-plus у різних моделей потужність може бути від 400 до приблизно 1100 Вт, а енергія удару в межах 5 Дж. У перфораторів SDS-max потужність двигуна може досягати 1500 Вт, а енергія удару доходить до значень приблизно в 20 Дж.

Розташування двигуна на перфораторах SDS-plus може бути горизонтальним або вертикальним. Деякі їх ще називають прямими і бочковими відповідно. При цьому не можна сказати, який перфоратор краще - вертикальний або горизонтальний, - так як вертикальний движок ставлять просто на більш потужні моделі, оскільки, якщо розташувати такий двигун горизонтально, інструмент стане занадто довгим. Правда є і виключення, коли перфоратор не дуже потужний, але двигун стоїть вертикально - в будь-якому випадку це роблять для зменшення довжини перфоратора.

Перфоратори SDS-max мають тільки вертикальне розташування.

Далі перфоратори можуть відрізнятися опціонально. Це стосується моделей SDS-plus, так як на SDS-max ніяких особливих опцій немає.

Перерахуємо ці опції.

Серед перфораторів SDS-plus є такі, які можуть мати в комплекті два патрона . Один звичайний, як у всіх перфораторів, з посадкою під бур, а другий - кулачковий, як у дрилів, що дозволяє перетворити цей агрегат власне в дриль. Звичайно, будь-який перфоратора з одним лише патроном для бурів також можна використовувати в якості дрилі, використовуючи кулачковий патрон з перехідним хвостовиком під посадку SDS-plus. Однак в такому вигляді кулачковий патрон буде мати певний люфт, так як сама посадка SDS-plus з самого початку передбачає деякий вільний хід для бурів. У такому вигляді користуватися перфоратором як дрилем можна, але не так зручно, як зі спеціальним змінним патроном, який не люфтить. Ну і переплатити за таку пристосуватися, звичайно ж, доведеться.

Ще однією опцією для перфораторів SDS-plus є вбудований пилосос . З таким пристроєм не страшно працювати в чистих приміщеннях, так як вся пил відразу ж засмоктується в спеціальний мішок, чи не розлітаючись. Ця опція ще сильніше збільшує ціну.

Для тих, хто не може дозволити собі перфоратор з вбудованим пилососом, але не бажає розповсюдження пилу, існує апарат з насадкою під пилосос . Вона надягає таким чином, що оточує патрон, і має патрубок для підключення пилососа. Таким чином, можна також працювати всередині чистих приміщень, але вже буде потрібно окремий пилосос.

Для тих, хто працює в місцях, де немає можливості під'єднатися до мережі 220 В, існують акумуляторні перфоратори . З ними можна працювати де завгодно, заздалегідь подбавши про заряд акумулятора. Правда ціна на такі моделі в порівнянні з аналогічними мережевими в кілька разів вище.

Перфоратор для дому - який вибрати?

Сподіваюся, що ви прочитали все, що написано вище, так як подальша інформація буде грунтуватися на термінах з першої частини статті.

Отже, який перфоратор краще купити для домашніх робіт і якої фірми? Тут потрібно виходити з такого моменту: перфоратор повинен бути максимально універсальним, так як ніколи не знаєш заздалегідь, яку саме роботу по дому доведеться їм робити. Тому, здійснюючи вибір перфоратора для будинку, потрібно віддати перевагу апарату з трьома режимами. Чи потрібні вам додаткові опції, про які говорилося вище, вирішуйте самі. У будь-якому випадку навіть без цих опцій ви будь-яку роботу, яку може виконати режимний перфоратор, зробити зможете. Вони лише можуть зробити її виконання кілька зручнішим. А ось, якщо купите двухрежимний перфоратор, а вам знадобиться продовбати канавку в стіні під проводку або просто щось отдолбіть, то ви вже це зробити не зможете. Таким чином, тут вирішуємо, що брати потрібно режимний перфоратор. Надто потужний можна не брати - потужності 600-800 Ватт цілком вистачить. Розташування двигуна краще нехай буде горизонтальним - так зручніше.

Тепер визначимося, перфоратор якої фірми купити для дому. Дорогий професійний апарат, напевно, брати не варто, так як це зайва і необґрунтована витрата грошей. Хоча, якщо вже хочеться і засоби дозволяють, то ніхто вам не укажчик - беріть сміливо професійну техніку.

Зовсім дешевий китайський апарат купувати не рекомендую - ви ж не хочете, щоб він раптово перестав працювати на середині робочого процесу.

Таким чином, краще всього для домашнього користування купити перфоратор від виробника висококласного побутового інструменту - Ryobi, Skil, зелений Bosch або Black and Decker. Якщо ж хочеться заощадити, то беріть Зубр, Ставр, Elitech або Omax.

Цю ж техніку можна вибрати і для ремонту квартири - гарантія буде мінімум рік, тоді як ремонт ніхто не робить більше декількох місяців. Така техніка може не тільки отвори свердлити, а й руйнувати канавки під дроти. А якщо потрібно робити подрозетники, то потрібно просто купити перфоратор потужніший. Головне при роботі інструмент не перевантажувати, тобто не працювати їм без перерв і не навалюватися всім тілом.

Купувати, до речі, раджу ось тут . Це магазин Всеінструменти - найпопулярніший інтернет-магазин серед покупців електроінструменту, так як у них завжди великий вибір і найнижчі ціни. Крім того, кінцева ціна для вас буде такою ж, як і вказана у них на сайті, так як доставка до пункту видачі товару в вашому місті безкоштовна. І оплатити можна просто готівкою в касі пункту видачі, чи не заморочуючись з електронними способами оплати, якщо вони для вас не знайомі.

Copyright © . All Rights Reserved