Де замовити ремонт в комуналці
Однак більшість людей уявляє собі комуналки як мерзенне місце з щурами, тарганами і божевільними сусідами. На жаль, і такі місця зустрічаються, але не так часто, як це було 10-20 років тому.
Купить билеты на поезд онлайн прекрасная возможость сделать это быстро и надежно.
Часи змінюються, а комуналки залишаються. Але в наш час, коли є стільки можливостей для ремонту, будівельних матеріалів і дизайнерських ідей, кожен хоче зробити своє житло самим затишним і оригінальним. Тому, як правило, кімнати в комунальних квартирах можуть бути приголомшливо оброблені і обставлені, а місця загального користування залишаються жахливими.
Що ж робити? По-перше, потрібно пам'ятати, що згідно з правилами життя в комунальній квартирі - кожні п'ять років зусиллями всіх мешканців квартири повинен проводитися хоча б косметичний ремонт. Отже, ви озброєні законом: можете сміливо йти і торсати сусідів. Якщо так трапилося і ви все-таки вирішили почати зміни на краще, ось кілька порад про самому ремонті.
Ремонт у комунальній квартирі
Ніколи не варто робити ремонт у великих приміщеннях (кухнях, коридорах) частково. Варто одноразово винести всі меблі, особливо якщо ви плануєте розмивати стелі і клеїти шпалери, наступного разу вже не буде загального пориву, хтось почне лінуватися, хтось поїде у відпустку і все знову стане. Не відмовляйтеся від допомоги сусідів, якщо ж є ледарі - ви завжди зможете придумати їм роботу під силу. Завжди потрібно принести воду, підмести тощо. Є ще одне важливе питання: чи хочете ви ремонтувати квартиру своїми силами або найме майстрів. Зрозуміло, простіше друге, але на це не завжди є кошти.
Якщо ви вирішили впоратися самим, радимо почати з сантехніки і проводки. Це найнебезпечніші і проблемні місця. У всіх старих будинках дерев'яні перекриття, тому краще зробити зовнішню проводку. Це відповідає вимогам інспекторів безпеки. Зовнішні пластикові пенали зручні у використанні і багатофункціональні. Головне пам'ятати, що не всі дроти можна прокладати разом. Наприклад, інтернет-дроти не варто класти поруч з багатожильними проводами, інакше інтернет сигнал може "фонить". Так само, займаючись проводкою, простежте і розберіться: вся чи техніка розподілена по лічильникам їх власників. Може виявитися, що ви платите за інших мешканців.
Про сантехніці
Тепер, що стосується сантехніки: як правило, в комуналках стоять чавунні ванни. Вони мають моторошний витертий вид і займають багато місця. Якщо винести стару руїну, можна поставити душову кабінку. По-перше це більш гігієнічно, по-друге на звільнене місце можна встановити пральну машину. До речі, якщо ви вирішите встановити пральну машинку, пам'ятайте про те, що ви повинні використовувати трижильний кабель і спеціальну розетку, захищену від попадання вологи. Було б не погано встановити на лічильник спеціальний автомат, що захищає вашу техніку від перепадів напруги.
Повертаючись до ідеї про душовій кабінці. Варто відзначити, що покупка готової душової кабінки влетить вам у копієчку. До того ж магазинні кабінки, як правило, ламкі і непрактичні. Набагато простіше викласти її самостійно. Необхідно тільки купити піддон, вцементувалося його в підлогу, акуратно вивівши зливний стік. Досить висоти бортика - 20-25 см. Цементне підставу можна обкласти плиткою. Замість скляних / пластикових стінок використовуйте звичайну штору для ванної. Потрібно тільки купити кутовий карниз. Вуаля - ваша стара і іржава ванна перетворилася в затишну і компактну кабінку.
Зрозуміло, є сотні проблем в комуналках, але є і сотня рішень. Потрібно пам'ятати, що головні критерії їх вирішення: практичність, надійність, дешевизна. Пам'ятайте про це і ви обов'язково впораєтеся.