Обробка на токарному верстаті з ЧПУ та деякі характеристики технології

ОСОБЛИВОСТІ ВЕРСТАТІВ З ЧПУ

Токарні верстати з числовим програмним управлінням (ЧПУ) відрізняються високою надійністю і широкими технологічними можливостями. Особливості конструкції таких верстатів дозволяють поєднати кілька видів обробки металу (точіння-фрезерування), підвищити зручність операцій із завантаження заготовок - розвантаження готових деталей, дистанційну або автоматичну зміну інструменту. До Ваших послуг токарная обработка за самою вигідною та недорогою ціною.

Обробка на токарному верстаті з ЧПУ характеризується високою точністю. Високі параметри твердості верстата обумовлені скороченою довжиною кінематичних ланцюгів, скороченням механічних передач та застосуванням автономних приводів з високою швидкодією.

Вбудовування в кінематичну схему датчиків зворотного зв'язку, зниження втрат на тертя, відсутність теплової деформації, зниження рівня вібрації, ліквідація проміжків у різних передавальних механізмах сприяють значному підвищенню точності обробки металу.

Застосування систем попереднього розігріву гідросистеми та механізмів токарного верстата з ЧПУ дозволяє забезпечити необхідний температурний режим його роботи та ліквідувати теплові деформації, що виникають. Коригування сигналів від температурних датчиків дозволяє значно зменшити температурну похибку металообробного верстата.

Жорсткість базових деталей на верстатах з ЧПУ підвищується введенням додаткових ребер на колонах, основах та станинах; рухомі несучі елементи теж відрізняються підвищеною здатністю, що несе. Часто базові деталі виготовляють методами лиття, зварюванням металу, відливають із полімерного бетону або висікають із синтетичного граніту.

Оновлені напрямні володіють високими показниками зносостійкості і невеликим тертям – ці особливості зменшують неузгодженість системи, що стежить, збільшують точність переміщень і значно знижують потужність слідкуючого приводу (підсилювача).

Застосовується різне покриття зі зниженим коефіцієнтом тертя (пара сталь-пластик) для направляючих ковзання супортів та станини.

Наявність роликових елементів, попереднє натяг направляючих кочення за допомогою регулювальних пристроїв дозволяють збільшити довговічність цих вузлів і знизити їх втрати на тертя.

Високоточна обробка на токарному верстаті значною мірою залежить від конструкції та надійності шпинделів. Шпинделі для верстатів з ЧПУ мають підвищену зносостійкість і жорсткість конструкційних елементів. Автоматичний затискач та розтискання інструменту значною мірою ускладнюють конструкцію шпинделя. Сучасні технологічні процеси пов'язуються з автоматичною діагностикою обладнання, і спеціальним адаптивним управлінням, що спирається на вивірену роботу датчиків, що вбудовуються в шпинделі. До опор шпинделів пред'являються підвищені вимоги (насамперед це коливається величини температурних деформацій, точності роботи та високої жорсткості конструкції).

Copyright © . All Rights Reserved