Як здійснити правильну розводку електрики в квартирі

Досить часто можна зіткнутися з ситуацією, коли в уже існуючу електропроводку необхідно внести якісь зміни. Наприклад, наростити її потужність, збільшити кількість світильників або перенести розетки і вимикачі. Зробити це досить проблематично, так як проекту, як правило, немає, у квартири за час існування змінилося кілька власників і невідомо, хто і де вносив свої зміни. Візуальний огляд, навіть дуже ретельний, також не приносить результату, так як всі траси електропроводів надійно заховані під кількома шарами штукатурки і декоративним покриттям.

Купить оптоволоконный оптический кабель вы можете на сайте https://vago.ua/cable/optical-cable-odeskabel/, гарантируем вам доступные цены.

Розібратися в ситуації зможе тільки професіонал. Причому, для цього йому не потрібно ніяких таємних знань. Вся справа в тому, що будь-яка проводка будується за певними схемами. Достатньо всього лише знати їх і тоді стане зрозуміло, де який провід розташований.

Початком будь-якої електромережі є розподільний щиток. У приватному будинку він розташовується в точці введення, в багатоквартирному будинку він може бути як всередині, так і на сходовій клітці. Після щитка електричний кабель надходить на електролічильник - вимірювальний прилад, який дозволяє відстежити кількість спожитої електроенергії. А ось після нього електричні траси розходяться по всій квартирі до кінцевих точках споживання.

Існує три способи будови електромереж: шлейфовий, радіальний і комбінований. При шлейфовому методі по квартирі йде один кабель, від якого відходять відгалуження для кожної точки розбору електроенергії. Зважаючи на високу навантаження в сучасних квартирах даний метод практично не застосовується. При радіальному методі до кожної розетки або вимикача підводиться своя лінія, яка нерозривно тягнеться від електричного щитка. Даний спосіб - найбезпечніший, тому що навантаження на мережу виявляється мінімальною. Однак в разі складної архітектури мережі він так само не доречний, оскільки призводить до появи величезної кількості проводів. Оптимальним є поєднання шлейфового і радіального методів. Саме цей спосіб будови електромереж в квартирах застосовується найчастіше. Також існують стандарти прокладки кабелів всередині кімнати.

Так, відповідно до них, траса не може проходити ближче, ніж в 10 сантиметрах від усіх кутів. Знаючи ці орієнтири, знайти проводку і провести електромонтажні роботи зовсім не складно.

Copyright © . All Rights Reserved