Як вибрати культиватор для дачі

Досвідчений господар прекрасно знає наскільки техніка полегшує життя і економить час дачника і садівника. Особливо ретельно вибираються всілякі механізми для обробки землі, оскільки справа ця важлива і відповідальна. Саме від того, наскільки ретельно проведена первинна обробка городу, ділянки або клумби, залежить як буде почувати себе посаджена флора. Так, як скакати на лопаті дуже часто буває не раціонально, то на допомогу приходить культиватор .

Купить электрический культиватор вы можете на сайте https://tsmp.kz/catalog/56, цены вас приятно удивят.

види культиваторів

Існує безліч варіацій культиваторів: від найпростіших ручних, потужністю в одну людську силу - до продуктивних машин, що працюють на рідкому паливі. В основному поділяють їх на 2 категорії: ручні та мотокультиватори. Останні, в залежності від потужності і власної ваги, можна поділити на 3 категорії: легкі, середні і важкі. Щоб розібратися, що ж є найкращим варіантом, необхідно розглянути детально кожен вид.

ручні культиватори

Зірковий або ротаційний культиватор. Виглядає він у такий спосіб: спереду на вал посаджені кілька зірочок, які розпушують землю. За ними йде прямий ніж і зрізає наявні бур'яни. Плюси його в тому, що коштує копійки, потрібно дуже постаратися, щоб привести його в повну непридатність, в ремонті та експлуатації дуже простий, можна сказати, що простий, компактний - можна розвернутися де завгодно. Мінус один - потрібно тягати вручну. Однак він нівелюється його достоїнствами.

Застосовується всюди, де тільки буде бажання їм працювати, однак обробляти великий город є не раціональним. Хоча у кожної людини власні поняття про втому та доцільності.

Розпушувач. Ручка з кількома когтевіднимі прутами заліза або пластинами. Застосовується для роботи в теплицях, клумбах, ящиках з розсадою або де придумається. Плюси і мінуси ідентичні ротаційним культиватора, тільки зламати трохи простіше.

Мотокультиватори

легкі мотокультиватори

Легкі культиватори орієнтовані на обробку невеликих ділянок. 99,999% з них - це електричні апарати. По факту - сучасна версія ротаційного культиватора. Має високу маневреність, низькою гучністю, власна вага знаходиться в рамках близько 10-15 кг, прекрасно підходить для роботи на клумбах будь-якого розміру і в саду. Рекомендується використовувати на городі, площею кілька соток. Через маленького ваги дуже улюблені жінками, які в основному і займаються облаштуванням клумб.

Через конструкційних особливостей електричний культиватор погано працює з твердим, жорстким грунтом. Адже він розроблявся для використання в теплицях в клумбах, а не для орання цілини. Досить часто в недоліках згадується те, що дуже заважає шнур живлення апарату - плутається під ногами. Крім того, довжина кабелю часто виступає істотним обмеженням, а без розетки електричний культиватор марний. Тому для роботи в полі такі агрегати не годяться.

Культиватори середньої потужності

Культиватори середньої потужності - більш універсальні машини. Їх маса варіюється від 10-15 до 35 кг. Здебільшого, працюють середні культиватори від бензинового двигуна. Рідше зустрічаються агрегати, що живляться від електрики. Дизельні середні культиватори - звір рідкісний, так як такий ДВС, навіть при невеликій потужності, має підвищені масо-габаритними показниками (на тлі карбюраторного).

Середній мотокультватор може обробляти невеличкий город площею близько 10-30 соток. Такий агрегат щодо невибагливий до стану грунту. Незалежно від того, м'яка, пухка земля, або по ній тільки що проїхався трамбувального каток, апарат буде орати до моменту, поки сили не покинуть аграрія. Для дачних ділянок рекомендується брати саме такий, адже ціна не кусається і запасу потужності вистачає з лишком.

важкі культиватори

Важкі мотокультиватори - агрегати для найвідчайдушніших дачників, а основна аудиторія їх користувачів - порівняно невеликі фермерські господарства. Маса важкого мотокультиватора становить від 35 до 60 кг, а іноді може бути і більше. Такі машини призначені для обробки близько 50 соток орної землі, або ще більше. Працюють виключно від ДВС, тому що електродвигун не впорається з такими обсягами. Поширені як бензинові моделі, так і дизельні. Через власні габаритів - важковаговики не здатні працювати на клумбах, в саду і інших місцях, де потрібно маневреність. Тому використовуються виключно на городах і польових ділянках.

Важкий культиватор точно не потрібен дачникові, так як перевозити його незручно (в багажник легковика не поміститься), а для маленьких площ потужність буде надлишковою. Ціна таких пристроїв - досить кусюча для багатьох дачників. Адже навіщо купувати культиватор за 100 тисяч рублів, якщо дача приносить врожаю всього на кілька тисяч на рік.

Незважаючи на те, що мотокультиватор істотно програє мотоблока в плані універсальності, для цих агрегатів теж існує навісне обладнання, що дозволяє виконувати завдання, відмінні від розпушування ґрунту. До культиватора можна прикріпити різні косарки, екскаватори, подрібнювачі органічного сміття, плуги, снігоприбиральні насадки. Однак варто зазначити, що можливість модифікації часто підтримують тільки важкі моделі, і перелік сумісного обладнання не завжди широкий. А ось в плані саме розпушування грунту - хороший культиватор дасть фору більш важкого мотоблока.

Copyright © . All Rights Reserved